Cykling Odense

Højstrupvej 9

5200  Odense V

CVR: 004357-6313

Bank: Jyske Bank 5060 1020428

 

Formand

Claus Rasmussen

Telf.: 20 32 73 83

e-mail: formand@cyklingodense.dk  

 

Næstformand

Martin Mahler

Telf.: 27 80 63 08

e-mail: mahlerlindamartin@gmail.com

 

Kasserer

Henrik Millennium

Telf.: 28 14 04 42

e-mail:hensanmil@gmail.com

 

Bestyrelsdesmedlem

Carsten Winther Olsen 

Telf.: 60 57 22 07
e-mail: carstenwintherolsen@gmail.com

 

Bestyrelsesmedlem

Kasper Linde

Telf.: 22 53 79 01

e-mail: kjbog@hotmail.com

 

 Bestyrelsessuppleant

Vakant

 ______________________________________________ 

 Træner Landevej

  Rasmus Mejldal

 Telf.: 30 27 61 48

e-mail: rasmusmejldal@hotmail.com

 

Træner U17 -U23 Track Project
Carsten Winther Olsen 
Telf.: 60 57 22 07
e-mail: carstenwintherolsen@gmail.com
 
 Brian Falkø
Telf.: 27 85 05 48
e-mail bfalkoe@gmail.com
__________________________________________________________________

Cykle Cross og MTB

Træner - senior

 Thomas Nørup

Telf.: 22 30 06 56

e-mail: thomas.noerup@teamnovonordisk.com

 

Træner- Kidz MTB (Børn & Unge)

 Anders Bering

Telf.: 23 24 51 45

e-mail: anders.bering73@gmail.com

 

John Käehne Andersen

Telf.: 25 37 18 59

e-mail: jka@sanistaal.dk

 

 Palle Olsen

Telf.: 22 15 91 06

e-mail: palle006@hotmail.com

 

Peter Juul Kristensen

Telf.: 21 68 72 09

e-mail: pjuulk@gmail.com

 

Thor Mårtensson

Telf.: 60 88 33 27

e-mail: thordesmonat@hotmail.com

 _________________________________________

Børn og unge - landevej og bane

 Trænere

 Træner cykelskole

Ulla Rasmussen

Telf.: 31 16 37 07

e-mail: ullar@stofanet.dk

 

 

 

Martin Mahler

Telf.: 27 80 63 08

e-mail: ffmahler@gmail.com

 
B&U Bane og landevej
Anika Rasmussen
Telf.: 22 43 56 78
e-mail: anika.rasmussen@gmail.com
 
Jesper Verdi
Telf.: 21 72 29 78
e-mail: jvn@fjernvarmefyn.dk
 
Ulla Rasmussen

Telf.: 31 16 37 07

e-mail: ullar@stofanet.dk

 
Per Smidt
Telf.: 26 36 51 20
e-mail: juulsmidt@mail-telia.dk
 
Bruno Rasmussen
Telf.: 66 14 21 12
e-mail: bra@vucfyn.dk
 ____________________________________

 Motion

Trænere Kvinder 

Ulla Smidt

Telf.:26 74 54 67

e-mail: juulsmidt@mail-telia.dk

 

Ulla Rasmussen

Telf.: 31 16 37 07

e-mail: ullar@stofanet.dk

 

Trænere - Herrer

Kim Abrahamsen
Telf.: 40 17 67 69

kimab60@gmail.comgaek@ofir.dk

 

Bjerne F. Larsen

Telf.: 25 12 40 91

e-mail: KalleKalmar@gmail.com

 ______________________________________________

 Bane

Trænere

Jacob Dyrgaard

Telf.: 28 30 67 88

e-mail: j_dyrgaard@hotmail.com

 

Jesper Skøtt

Telf.:  40 91 53 24

e-mail.: jsasskott@gmail.com

 

Carsten Winther Olsen

Telf.: 60 57 22 07
e-mail: carstenwintherolsen@gmail.com

_________________________________________________

Sekretær for bestyrelsen

Bente Sørensen

Telf.: 66 19 18 42

e-mail: bente@ffsm.dk

 

Cytel

Ulla Rasmussen

Telf.: 31 16 37 07

e-mail: cytel@cyklingodense.dk

 

WEB-master, ansvarlig

John Smed
Telf.: 40 90 32 06

e-mail: johnsmed@cyklingodense.dk